Informacje zawarte w tej książce na temat funkcjonowania naszego organizmu , potrzebie świadomości zdrowego odżywiania się oraz konieczności naturalnej suplementacji w dzisiejszych czasach są opisane na podstawie wieloletniego doświadczenia i współpracy z lekarzami i pacjentami.

W moim przekonaniu powinne one wzbudzić świadomość jak powinniśmy postępować w codziennym życiu, chcąc zadbać o zdrowie własne i zdrowie w naszych rodzinach.
Jestem przekonany że każdy znajdzie w tej książce odpowiedzi na nurtujące nas pytania czy wątpliwości związane z odżywianiem się oraz koniecznością stosowania naturalnej suplementacji dbając o zdrowie w naszym codziennym życiu.
Nikt z nas nie powinien mieć wątpliwości że żywność którą spożywamy jest wysoko oczyszczona, niejednokrotnie pozbawiona wszelkich wartości odżywczych oraz tak bardzo potrzebnego w naszej diecie błonnika a uprawy z których pozyskiwane są produkty bardzo często są genetycznie modyfikowane.
Również wyroby mięsne pochodzą od zwierząt karmionych paszą w której naturalnych składników (czt. Minerłów i witamin) trudno oczekiwać za to napewno będzie ono zawierało różnego rodzaju antybiotyki, hormony i wiele innych szkodliwych dla naszego zdrowia dodatków które mają za zadanie wyprodukować to wszystko szybko i tanio.
Tylko nasza wiedza i świadomość dzisiejszych czasów, nasze postepowanie na które tak często się powołuję może sprawić że w znacznym stopniu możemy mieć wpływ na to jak zadbamy o nasze zdrowie świadomi zagrozeń z jakimi niestety mamy doczynienia na codzień.
Badanie Analizy Pierwiastkowej Włosów /APW/jest jednym z najlepszych na świecie badań profilaktycznych określąjacych stan naszego organizmu na postawie niedoborów lub nadwyżek minerałów, niezbędnych do metabolizmu oraz określeniu ilości pierwiastków toksycznych tzw. metali cieżkich-których najlepiej aby w naszym organiżmie nie było wogóle.
Na podstawie badania Analizy Pierwiastkowej Włosów dla osoby która poddała się takiemu badaniu, zostanie określony typ przemiany mineralnej, zostanie określona i opisana bardzo szczegółowa dieta oraz szczegółowy program suplementacyjny, oparty na podstawie niedoborów lub nadwyżek oraz wzajemnych proporcji minerałów i witamin, innymi słowy na podstawie synergizmu lub antagonizmu /wzajemnej pomocy przy wchłanianiu lub wzajemnym blokowaniu się tychże minerałow i witamin/.
W moim przekonaniu wynik i zalecenia po wykonaniu badania Analizy Pierwiastkowej Włosów to swoista istruckja obsługi naszego organizmu.
Jednocześnie chiałbym bardzo wyrażnie podkreślić że informacje, wskazówki czy też podpowiedzi opisane w tej książce nie powinne służyc do samoleczenia się. Każda decyzja o zmianie żywienia- stosowaniu diety czy też chęci wprowadzenia do naszej diety różnego rodzaju ziół, suplementów itp. powinna być skonsultowana z lekarzem lub dietetykiem w szczególności przez osoby z różnego rodzaju patologiami chorobowymi lub będące w trakcie leczenia, ponieważ wiele suplementów czy też witamin w połaczeniu z różnego rodzaju lekarstwami, lub przyjmowane w „ciemno” może nam bardziej zaszkodzić niz pomóc.
Ireneusz Broż
dietetyk