Mikroskopowe badanie żywej kropli krwi jest najskuteczniejszą metodą wykrywania jaj i larw pasożytów w organizmie człowieka, grzybów, złogów i blaszek miażdżycowych. Jej skuteczność mieści się w granicach ponad 90%.Jest to nowoczesna metoda oceny stanu organizmu i jednocześnie wiarygodne w swej prostocie badanie.

Badanie zostało zapoczątkowane wiele lat temu. Obecnie na nowo odkryte przeżywa swój renesans i zyskuje ogromną popularność.
Choćby dlatego, że współczesna diagnostyka nie jest w stanie wykryć larw pasożytów, grzybów i bakterii we krwi. W warunkach laboratoryjnych krew nie jest już żywa, poddawana jest wirowaniu i suszeniu, dlatego forma żywa jaką jest pasożyt nie jest wykrywalna.

Badanie kropli krwi w jasnym polu polega na analizie obrazu krwi nie wysuszonej i nie barwionej w bardzo dużym powiększeniu pod kątem żywotności, wyglądu krwinek, kształtu, ruchliwości oraz obecności pasożytów.

Aby wykonać Badanie na podstawie kropli krwi należy:

Nie jeść conajmniej 3-godziny przed wykonaniem badania
Wypić dużą ilość wody / nie może to być herbata kawa lub inne napoje gazowane /

-Badanie kropli krwi jest konkurencyjne pod względem wykrywalności pasożytów w porównaniu z badaniem kału, gdzie wykrywalność pasożytów jest niska nawet przy trzykrotnym ponawianiu badania. -Podobnie badanie serologiczne krwi nie daje zadowalającego efektu, ponieważ przynosi efekt gdy choroba pasożytnicza jest już mocno rozwinięta. Pozwala wykryć jaja i larwy różnych pasożytów (glisty ludzkiej, przywry, motylicy wątrobowej, lamblii, tasiemca)
-Stwierdza obecność grzybów-candida
-Stwierdza obecność struktur krystalicznych czyli złogów kwasu moczowego, szczawianów (zakwaszenie organizmu przez niewłaściwą dietę)
-Ocenia zniekształcenia krwinek czerwonych (erytrocytów), które odzwierciedlają stan odżywienia, a szczególnie niski poziom żelaza, kwasu foliowego, witamin z grupy B a także białek i kwasów tłuszczowych
-Stwierdza obecność bakterii i wtrętów metali ciężkich
-Stwierdza obecność blaszek miażdżycowych
-Ocenia poziomu zakwaszenia organizmu
-Ocenia kształt, ułożenie i ewentualne zniekształcenie erytrocytów leukocytów oraz agregacji trombocytów
-Ocenia uszkodzenia wolno-rodnikowe komórek krwi
-Wykrywa brak enzymów trawiennych (nie strawione białka i tłuszcze
-Ocenia stopień nasycenia organizmu tlenem
-Wykrywa spadek odporności i słabą immunologię

Tematy tutaj poruszane oraz wiele innych informacji można uzyskać uczestnicząc w naszych cyklicznych bepłatnych spotkaniach na które bardzo gorąco zapraszam(czas i miejsca patrz strona główna)będąc przekonanym ze nabyta tam wiedza w połączeniu ze świadomością naszego codziennego postępowania przyczyni się w znacznym stopniu w dbałości o zdrowie nasze i naszych rodzin

Ireneusz Broż
dietetyk